Murat Mahallesi,Ayancık Sok.
No:39 Bayrampaşa İstanbul
Forum İstanbul ve IKEA\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ya
150 M. uzaklıktayız.

Çini Karo Nedir?

  • Yayınlayan: Azekaro
  • Kategori: BLOG

Merhaba, size biraz üretimini yapmakta olduğumuz

Yer Karoları

hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu yazımızda genel hatları ile Yer Çinisi Fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi paylaşmak istiyorum. Öncelikle teknik özellikler olarak ele almamız gerekirse üretiminde kullanılan temel malzemeler kum, çimento, mermer tozu ve oksit boyalar ile üretimi yapılmaktadır. Bilinenin aksine fırınlama değil pres usulü üretimi yapılmaktadır. Preslendikten sonra bir gün kurumaya, bir gün suda beklemeye ve ondan sonra da suları süzülmesi için dinlenmeye bırakılır. Daha sonra paketlenip sizlere teslim edilmek üzere yola çıkmaktadır. Kalınlığı 18 mm olan Çini Karolar alt tarafı harç üst tarafı da deseni verdiğimiz boya karışımından oluşmaktadır. Desenin oluşturduğu kısım taşın 8 mmsini oluşturmaktadır. Bu sebeple aşınma ve ya desen silinmesi kaybolması gibi şeylerin olabilmesi imkansızdır.

Rum Karosu

olarak da bilinen zaten özü Rumlara dayanan zemin kaplama malzemesidir. Standart üretimi gerçekleşen kalıplar dışında günümüzde işleri ileri boyuta taşıyarak size özel kalıp üretim miktarı size özel renkler hatta tonlarına kadar eşi benzeri olmayan size özel üretimler yaparak eşsiz ürünler tasarlayabiliyoruz. Daha önceki yazılarımızda da Bu tarz bilgileri sizlerle paylaştık. 20×20 Karo Çini Fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çini Karo Fiyatları

modele modelin desen yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu sebeple Yer Çinisi fiyatları modele göre verilmektedir. Döşeme konusunda özel bir ustaya ihtiyaç duyulmadan her hangi bir mermer veya seramik ustası kolaylıkla döşeme işlemi başarı ile gerçekleştirebilir. Ek bir bilgi olarak

motifli Karo

kullanılabilmesi için silim işleminin kesinlikle yapılması gerekmektedir. Bu işlemi Antik Karoları döşedikten sonra ya da döşemeden bizim imalathanemizde otomatik bant silim makinemizde yaparak iki şekilde yapılabilir. Bu iki seçeneğin  olmasını açıklamak gerekirse tavsiye edeceğimiz döşendikten sonra yerinde yapılması fakat bazı ufak alanlar yerinde yapılmaya el verişli olamayabiliyor. Makinenin hareket alanı kısıtlandığı için biz de müşteri memnuniyetini her şeyin önünde tuttuğumuz için bu tarz alanlar için Karo Çini silim işlemini kendi bünyemizde yaparak sizlere teslim ediyoruz. Bizler

Yer Karo Çini üretimi

ni ilk gün nasıl başlandıysa üzerine teknolojiyi ekleyerek aslından uzaklaşmadan aslına uygun olarak üretimi gerçekleştirmekteyiz.

Yazar: Azekaro