Murat Mahallesi,Ayancık Sok.
No:39 Bayrampaşa İstanbul
Forum İstanbul ve IKEA\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ya
150 M. uzaklıktayız.

19. yüzyılın ortalarında Fransa’da üretilmeye başlandığı düşünülen desenli yer karoları, bulundukları ortamlara katmış olduğu farklılıklardan dolayı kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Özellikle Akdeniz bölgesindeki ülkeler bu desenli yer karolarına büyük ilgi göstermişlerdir.

Dönemin en ünlü yapılarından gündelik yapılara kadar tamamen doğal malzemelerin karışımından üretilmiş yer karolarını kullanmaya başlamışlardır. Açık ve kapalı alanlar bu renkli yer karoları ile çok daha farklı ve özel bir görsel şölene dönüşmüştür.

Ülkemizde de birçok şehirde desenli yer karosu örneklerine rastlanabilir. Büyük şehirlerde bulunan tarihi yapıların neredeyse hepsinde, büyük ustalık ve el emeğinin bulunduğu bu renkli, desenli yer karolarını görmek mümkündür. 20. yüzyılın ortalarına kadar sıkça kullanılan bu malzeme, sanayileşme sürecinde yerini üretimi daha basit ve seri olan seramik vb. zemin kaplama malzemelerine bırakmıştır.

Bizler Aze Karo ailesi olarak uzun yıllardır süren araştırmalarımız sonucunda seramik ve yer karosu arasındaki farkları bir araya getirerek yer karolarına farklı bir bakış açısı getirmeyi kendimize vizyon olarak belirlemiş bulunmaktayız. Gerek seramiğin hava almıyor oluşu gerekse üzerindeki sir kaplama yüzünden zamanla malzemenin aşınması, bizleri 19. yüzyılın ortalarında doğan yer karolarının doğallığını yeniden günümüz teknolojisine ve estetik tasarımına uygun bir halde üretmeye teşvik etmiştir. Siz değerli müşterilerimizin isteği doğrultusunda özel kalıp seçeneklerimiz, size ait tasarımlar ve el işçiliğinin estetiği ile yer karolarını tamamen doğal yollar ile üretmekteyiz (kum-çimento-mermer tozu-oksit boyalar). Üretimini yapmakta olduğumuz yer karolarının yapımında kullandığımız hammaddelerin doğal oluşu sebebiyle zamanla renklerinde hiçbir değişiklik oluşmamaktadır. Bununla beraber üretimini yapmış olduğumuz yer karolarının kalınlığı 18mm olup, 8mm boya katmanı 10mm tutucu harç katmanından oluşup ebatları 20cm X 20cm, 4 tane yer karosu yan yana geldiğinde bir desen oluşturmaktır. 25 adet yer karosu 1 metrekareyi tamamlamaktadır.

Üretmiş olduğumuz yer karolarını uygularken mevsim şartlarını dikkate alarak, döşeme işlemi bitimi itibariyle 3 ile 7 gün sonra silim(sistre) işlemi uygulanmalıdır.

Satış öncesi ve satış esnasında da sizlere yer karoları hakkında gerekli tüm bilgileri verebilecek donanıma sahip olan Aze Karo ailesi, satış sonrasında da gerekli tüm desteği ile her zaman yanınızda olacaktır. Kuruluşumuzdaki amacımız doğrultusunda sizlere de dediğimiz gibi; BASTIĞINIZ YERLERE DEĞER KATIYORUZ.

*Üretmiş olduğumuz yer karolarını uygularken mevsim şartlarını dikkate alarak, döşeme işlemi bitimi itibariyle 3 ile 7 gün sonra silim(sistre) işlemi uygulanmalıdır.

AZE MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ürünleri İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından verilen Dayanıklılık Sertifikasına sahiptir. Ürünlerimiz, “TS 213-2 EN 13748-2 standardına göre karonun eğilme dayanımı değerlerin en iyisidir.” şeklinde tescillenmiştir.